Siła i skuteczność tradycji – domowe sauny parowe

Czasami się mówi, że wszystko, czego człowiek potrzebuje do szczęścia, zostało już stworzone w starożytności. Z tym nieco ironicznym stwierdzeniem można się zgadzać bądź nie, jednakże mieszkańców antycznej Grecji czy Rzymu trzeba pochwalić za wprowadzenie do powszechnego obiegu rozwiązań wykorzystywanych do dzisiaj. Naturalnie od tych czasów minęło wiele wieków, w których koncepcje starożytnych było wielokrotnie rozwijane i usprawniane.

Czytaj dalej

Sauny infrared – nowy wymiar relaksu

Każda osoba, która chociaż raz korzystała z sauny, doskonale wie, jak wpływa to na samopoczucie i relaks. W wielu sytuacjach jest to wręcz jedyny sposób na pozbycie się nieprzyjemnego uczucia napięcia nerwowego związanego ze stresującym dniem w pracy czy innego rodzaju nieprzyjemnościami. Obecny rytm życia nierzadko wiąże się ze wzmożonym stresem, co naturalnie przekłada się na ogromną popularność wszelkiego rodzaju saun.

Czytaj dalej

Sauny - terapia dla duszy i ciała

Współczesny świat oferuje ogrom różnorodnych prozdrowotnych rozwiązań mających szansę poprawić ogólne funkcjonowanie organizmu oraz samopoczucie. Temat zdrowia jest dzisiaj niezwykle nośny i często podejmowany, ludzie coraz śmielej szukają mniej konwencjonalnych sposobów na poprawienie jakości swojego życia. Bardzo interesującą propozycją są sauny – korzystanie z nich bowiem potrafi dodatnio wpłynąć na odporność i pomóc pokonać infekcje.

Czytaj dalej

Sauna atrakcją dla wczasowiczów

Właściciele pensjonatów i domków letniskowych często zastanawiają się, jak przyciągnąć turystów do wykupienia noclegu właśnie w ich ośrodku. Konkurencja jest duża - na miejsca wypoczynkowe nad morzem natykamy się na każdym kroku, często o wyborze danego miejsca decyduje jego lokalizacja. Im bliżej morza, tym przyjezdni chętniej decydują się na nocleg. Jednak wyposażenie pensjonatu wcale nie gra drugorzędnej roli i również może przyciągać gości. Wystarczy zadbać o odpowiednią, dostosowaną do oczekiwań turystów, ofertę.

Czytaj dalej

Lecznicze właściwości sauny

Każdy z nas z pewnością choć raz słyszał, że pobyt w saunie jest "dobry dla naszego zdrowia". Czy zastanawialiśmy się jednak, dlaczego tak się dzieje? Co takiego sprawia, że sauna fińska działa korzystnie zarówno na nasze ciało, jak i na układ nerwowy oraz poprawia nasze samopoczucie?

Czytaj dalej

Sauna infrared czy sucha sauna fińska?

Dzięki rozwojowi technologii tradycyjna sauna fińska dostała alternatywę w postaci sauny na podczerwień. To nowoczesne rozwiązanie, które posiada równie dużo zalet! Pozytywny wpływ saun na zdrowie człowieka jest już udowodniony. Nic więc dziwnego, że zaczęto realizować pomysły, które wykazują naprawdę dobre działanie prozdrowotne, a w przypadku sauny infrared producent wskazuje nawet na działanie rehabilitacyjne!

Czytaj dalej

Kąpiel w saunie - co i jak?

Osoby, które nigdy jeszcze nie korzystały z sauny, często zastanawiają się, czy do suchej kąpieli trzeba się w jakiś sposób przygotować. Oprócz odpowiedniego nastawienia psychicznego oczywiście konieczne jest przestrzeganie kilku zasad. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się przyjemną i efektywną kąpielą, która pozwoli nam oczyścić organizm z toksyn oraz zredukować stresowe napięcie mięśni.

Czytaj dalej