Współczesne tempo życia jest bardzo szybkie, dlatego coraz więcej osób stawia na pierwszym miejscu swoje zdrowie i samopoczucie. Poszukujemy miejsc, w których możemy się odprężyć i zrelaksować. Takim miejscem jest SPA. W każdym dobrym SPA powinny znaleźć się atrakcje wellness, które pozwolą klientom na regenerację ciała i umysłu. Poniżej przedstawiamy kilka takich atrakcji, które powinny się znaleźć w każdym SPA.

____________________________________________________________________________________________________________________________________________

Coś dla fanów chłodnych wrażeń

Studnia lodowa. Zabieg polega na schładzaniu ciała miękkim granulatem lodowym o odpowiedniej, chłodnej temperaturze. Skruszony lód ma właściwości peelingujące, dlatego oprócz efektów chłodzących pozbywamy się również martwego naskórka.

Wiadro Bosmana. Nieodłączny element każdej strefy wellness. Polega na wylaniu kilku litrów lodowatej wody na rozgrzane ciało.

Wanny schładzające z zimną wodą imitują kąpiel w przeręblu. Specjalne agregaty utrzymują wodę w temperaturze zera stopni Celsjusza.

Kabina do krioterapii. Kabina do krioterapii pozwala na krótkotrwałe wystawienie ciała na bardzo niskie temperatury. Przyczynia się to do poprawy krążenia oraz samopoczucia, redukuje ból czy zapalenie.

Dla tych, którzy kochają ciepło –  nie tylko sauny

Sauna fińska lub infrared. Sauny są nieodłącznym elementem każdego dobrze wyposażonego SPA. Sauna fińska oczyszcza organizm z toksyn, poprawia krążenie krwi i wzmacnia układ immunologiczny.

Sauna infrared oddziałuje na cały organizm. Rozgrzewa mięśnie i organy, wspomaga ich pracę oraz odporność. Więcej o leczniczym wpływie sauny na podczerwień przeczytasz tutaj.

Słoneczna łąka (Sunsky). Jest to urządzenie, które imituje działanie promieni słonecznych. Wystarczy położyć się pod lampą, by poczuć ciepło, dzięki któremu skóra nabierze opalenizny. 

Atrakcje Wellness dla niezdecydowanych

Basen z hydromasażem. Hydromasaż to doskonały sposób na złagodzenie napięcia mięśniowego i stresu. Basen z hydromasażem umożliwia klientom cieszenie się relaksującymi właściwościami wody i masaży w jednym. To doskonała atrakcja dla

 osób pragnących złagodzić bóle mięśniowe i uspokoić umysł.

Misy Kneipa to terapia dla stóp. Polega to na moczeniu stóp na przemian zimną i ciepłą wodą. Podłoże mis może być wzbogacone także o masaż.