Groty solne to rodzaj haloterapii, która sprzyja zdrowiu fizycznemu i psychicznemu. Groty solne wykazują wpływ w leczeniu oraz zapobieganiu powstawania chorób układu oddechowego, które w naszym kraju są szczególnie częste. Jak zbudować grotę solną? Na czym polega całe przedsięwzięcie? Zachęcamy do lektury naszego artykułu!

Grota solna w domu

Seanse w grocie solnej w domu to marzenie niejednej osoby, która zakochała się w działaniu tego rodzaju zabiegu dla ciała i ducha. Wielu gości hotelów, spa czy sanatoriów chętnie korzysta z grot podczas pobytu. Wyobraźmy sobie więc posiadanie tego komfortu pod nosem, w naszym własnym domu.

Etapy budowania groty

Wyróżniamy dwa rodzaje grot, ze względu na sposób ich budowy:

Sauna-R wybuduje dla Ciebie grotę solną bezpośrednio w domu lub obok. Etapy są podobne do tych, które uwzględnia się podczas budowy domu: etap projektu, budowy oraz oddania.

Etap projektu

Czyli etap projektowania, polega na wyszczególnieniu tego, jak będzie wyglądać grota, dzięki zaprojektowaniu rzutu pomieszczenia z góry. Taki projekt zawiera wszystkie szczegóły – okna, drzwi, słupy i inne. Podczas tego etapu planowania budowy należy również przemyśleć takie kwestie jak np. typ wentylacji.

Etap budowy

Najważniejszy etap, który – jak sama nazwa wskazuje – polega na ustawieniu ścian, stworzeniu wentylacji i klimatyzacji. Układa się również instalację elektryczną oraz nagłośnienie, które w grocie solnej odgrywa niesamowicie ważną rolę.

Etap oddania

Budowa jest już skończona. Klient, który odbiera grotę musi zostać poinstruowany przez wykonawców o sposobach korzystania z niej. Warto zatem zadawać jak najwięcej pytań — lepiej pewne rzeczy wiedzieć wcześniej, niż eksperymentować na własną rękę i w najgorszym wypadku uszkodzić grotę.

Grota solna to spora inwestycja. Jednakże może się zwrócić w zaledwie kilka lat, biorąc pod uwagę, że za każde jednorazowe wejście do groty np. w spa trzeba płacić.