Groty solne to pomieszczenia wyłożone blokami soli, najczęściej morskiej. Kryształki soli znajdują się na podłodze, a z sufitu zwisają robiące wrażenie sople. Seans w grocie urozmaicony jest dzięki łagodnej muzyce w tle, kolorowym światełkom i wygodnym fotelom. Jakie są właściwości zdrowotne jaskiń solnych i kto powinien z nich korzystać? Zachęcamy do lektury naszego artykułu.
Aby zapewnić odpowiedni mikroklimat w takim miejscu, istotne jest utrzymanie stałej temperatury oraz wilgotności powietrza. Temperatura wynosi 23-24 stopnie Celsjusza, a poziom wilgotności nie przekracza 45%. Bloki solne są podgrzewane, dzięki czemu sól paruje i rozprowadza w powietrzu biopierwiastki, takie jak:
Seans w grocie solnej wpływa nie tylko na relaks i wyciszenie. Opary różnych pierwiastków mają przede wszystkim wpływ na organizm. Niższe ciśnienie i uczucie odprężenia jest wynikiem korzystnego działania solankowego wypoczynku na nasz układ nerwowy, krążenia oraz układ oddechowy. Takie seanse są świetne dla osób, które zmagają się z problemami układu odpornościowego oraz trawiennego. Pierwiastki zawarte w powietrzu łagodzą objawy chorób dwunastnicy, żołądka, czy jelit.
Kto powinien więc zdecydować się na seanse w grocie solnej?
Mimo wielu prozdrowotnych właściwości nie każda osoba powinna korzystać z jaskini solnej. Jakie są przeciwskazania:
Chcesz zainwestować w grotę solną i cieszyć się jej prozdrowotnymi właściwościami? Napisz do nas!