Sauna atrakcją dla wczasowiczów

 

Właściciele pensjonatów i domków letniskowych często zastanawiają się, jak przyciągnąć turystów do wykupienia noclegu właśnie w ich ośrodku. Konkurencja jest duża - na miejsca wypoczynkowe nad morzem natykamy się na każdym kroku, często o wyborze danego miejsca decyduje jego lokalizacja. Im bliżej morza, tym przyjezdni chętniej decydują się na nocleg. Jednak wyposażenie pensjonatu wcale nie gra drugorzędnej roli i również może przyciągać gości. Wystarczy zadbać o odpowiednią, dostosowaną do oczekiwań turystów, ofertę.

To nie tylko wysokiej jakości wyposażenie pokojów oraz dostęp do otwartej kuchni (w końcu w dużych willach wypoczynkowych niewielkie kuchnie często znajdują się już w każdym pokoju!). Powinniśmy pomyśleć także o zapewnieniu rozrywek pensjonariuszom. Jeśli nasza oferta kierowana jest do rodzin z dziećmi, wówczas na posesji nie powinno zabraknąć bezpiecznego placu zabaw. Przyda się również miejsce na ognisko - pozwoli to na atrakcyjne spędzanie wieczorów. Jednak nie tylko o najmłodszych warto zadbać - przygotujmy też ofertę specjalnie dla dorosłych. Możemy być pewni, że dużym zainteresowaniem będzie cieszyć się klimatycznie zaprojektowana sauna. Każdy, kto wybiera się na urlop, liczy na to, że będzie mógł na nim zregenerować swoje siły i pozbyć się stresu, który nagromadził się podczas całych miesięcy intensywnego rozwoju zawodowego. Pobyt w saunie wpływa kojąco nie tylko na ciało, ale także na umysł. Mini sauna nie jest nowoczesnym wynalazkiem. Znana była już przez Słowian i ludy fińskie, dla których regeneracyjny wypoczynek w saunie stanowił standardowy element dnia. Dzisiaj jednak, wraz z rozwojem technologii, wygląd sauny nieco się zmienił. Popularnością cieszą się nowoczesne sauny, do których budowy zastosowano wytrzymałe, ale i wyjątkowo estetyczne materiały. Pozwalają one na stworzenie takiego miejsca, które zapewni użytkownikom optymalny komfort. W wakacyjnym pensjonacie dobrze sprawdzi się sauna infrared, która oprócz standardowych funkcji posiada także dodatkowe możliwości. Producent saun wyposażył je w systemy, które dostarczają użytkownikom wrażeń dźwiękowych, zapachowych oraz wizualnych. To sprawia, że kąpiel w saunie otrzymuje nowy wymiar! Właśnie to jest powodem, dla którego sauny nowoczesne mogą być prawdziwą atrakcją dla urlopowiczów, którzy na co dzień nie mają możliwości skorzystania z takich pomieszczeń.

Projektując strefę wellness dla naszych wczasowiczów, nie zapomnijmy też o łaźniach parowych. Podobnie jak sauny, pozwalają one odprężyć się i zredukować zebrane w ciągu dnia napięcie mięśni, jednak w łaźniach panuje nieco niższa (około 45 st. C) temperatura przy zwiększonej wilgoci powietrza. Każdy producent łaźni parowych z pewnością obok gotowych, standardowych projektów, może zaproponować swoim klientom realizację indywidualnego zamówienia - dzięki temu może zaprojektować łaźnię parową, która doskonale wpasuje się w styl naszego pensjonatu. Również sauny producent wykonuje zgodnie z wytycznymi z projektu klienta.