wanna spa eksluzywna typ barcelona

Ogrodowa wanna SPA. Czy można z niej korzystać przez cały rok?

 

Czas relaksu to ulubiony moment w ciągu dnia dla każdego z nas. Jeśli wykorzystamy go na masaż i rekreację wodną na świeżym powietrzu, nie tylko błyskawicznie poprawi się nasze samopoczucie, ale zyskamy też mnóstwo energii na wiele godzin. Tak zrodził się pomysł na stworzenie ogrodowych wanien SPA, czyli miejsca relaksu w promieniach słońca. No właśnie — ale co, jeśli tego słońca zaczyna nam brakować? Czy wówczas to innowacyjne urządzenie sprawdzi się równie dobrze? W tym artykule przyjrzymy się bliżej wannom SPA, przedstawimy garść inspiracji związanych z ich umiejscowieniem oraz odpowiemy na najważniejsze pytanie: czy można z nich korzystać przez cały rok?

Słów kilka o ogrodowych wannach SPA — czym są?

Ogrodowe wanny SPA można by nazwać niewielkimi basenami wypełnionymi po brzegi gorącą wodą — jednak nie byłoby to do końca prawdą. Te pierwsze są bowiem znacznie ciekawsze, zarówno pod względem zastosowanej technologii, jak i rozrywki czy relaksu, jakie dostarczają. Są to wieloosobowe urządzenia, często wykorzystywane do zabiegów hydroterapii. Posiadają wbudowane dysze „wyrzucające” wodę pod wysokim ciśnieniem, dzięki czemu siedząc w wannie, możemy się odprężyć, a strumień wody rozluźni wszystkie nasze mięśnie — od stóp, aż po szyję.
 
Warto wiedzieć, że w ogrodowych wannach SPA nie trzeba wymieniać wody. Zostały one bowiem wyposażone w systemy filtrujące oraz uzdatniające, dlatego nasze źródło gorącej wody pozostaje zawsze czyste i gotowe na nasze przyjście! Wanny SPA montowane na zewnątrz posiadają kompaktową konstrukcję — nie zajmują dużo miejsca, są samonośne, a jedynym warunkiem ich montażu jest posiadanie równego podłoża, zasilania i węża ogrodowego, którym napełnimy wannę wodą.

Gdzie można umieścić ogrodowe wanny SPA?

Jak sama nazwa wskazuje, wanny SPA można umieścić w ogrodzie — praktycznie w każdym. Nie potrzebują one dużo przestrzeni, dlatego że ich wymiary to zazwyczaj około 2 x 2 m. Wiadomo, że im więcej osób chcemy do niej zaprosić jednocześnie, tym będziemy potrzebować wanny o większych rozmiarach, choć wciąż pozostanie to bardzo kompaktowe urządzenie. Warto taką wannę umieścić w miarę blisko domu. Dlaczego? O ile latem dłuższe wędrówki nie będą nam przeszkadzały, o tyle zimą… Można nieco zmarznąć. Tutaj nasunęła się odpowiedź na główne pytanie artykułu — tak, ogrodowe wanny SPA mogą być użytkowane przez cały rok. Nie można jednak zapomnieć o ich właściwym zabezpieczeniu.
 
wanna spa premium typ Atlantic
Wanna SPA może stanowić nie tylko miejsce relaksu, ale też być naprawdę estetycznym elementem zaaranżowanego przez nas ogrodu. Wokół urządzenia można położyć chodnik, posadzić niewielkie krzewy, a całość oświetlić klimatycznymi lampami o ciepłej barwie. Dodatkiem, który nie tylko wpłynie na wygląd wanny, ale też odpowiednio ją zabezpieczy, będzie specjalne zadaszenie, w które warto zainwestować. Jeśli brakuje nam miejsca w ogrodzie, taką wannę można też umieścić na tarasie! Droga z domu do strefy relaksu będzie tym sposobem jeszcze krótsza.
 
Osoby, które oglądały ogrodowe wanny, mogły natrafić na ciekawe urządzenie, zwane Swim SPA. To jeszcze ciekawsza alternatywa dla basenu, obok której nie można przejść obojętnie!

Wanny Swim SPA — połączenie zabawy z wymagającym treningiem?

Wanna Swim SPA to połączenie ogrodowego SPA z miejscem do pływania. Brzmi nierealistycznie? A jednak to możliwe! Swim SPA posiada system przeciwprądowy, czyli w pełni regulowane dysze strumieniowe, które samodzielnie dopasowuje się w zależności od umiejętności pływackich. Takie rozwiązanie pozwala na praktykowanie pływania różnymi stylami, ćwiczenie kondycji lub uprawianie dowolnych form aqua fitnessu. To urządzenie idealne do nauki dziecka podstaw pływania oraz stanowiące świetny dodatek, urozmaicający domowe imprezy. Z wanny Swim SPA również można korzystać przez cały rok i co ważne — nie wymaga ona żadnych prac budowlanych, tak jak ma to miejsce w przypadku basenów wkopywanych.

Wodne, ogrodowe atrakcje, wcale nie muszą ograniczać się wyłącznie do kąpieli w basenach czy strzelania się pistoletami na wodę. Dzięki wannom SPA dostarcza się maksimum rozrywki zarówno dzieciom, jak i dorosłym. W wannie można schłodzić się latem bądź ogrzać zimą, kiedy na zewnątrz utrzymują się ujemne temperatury. To miejsce do wspólnych treningów, relaksu i zabawy. Warto więc zapoznać się ze specyfikacją urządzenia i czym prędzej umieścić je w swoim ogrodzie!