wanna spa eksluzywna

Nowoczesne wanny SPA

SPA zna niemalże każdy, bowiem jest to świetna forma relaksu i popularne miejsce wśród osób poszukujących odpoczynku. Można jednak zastanawiać się, w jaki sposób powstała nazwa tego rodzaju ośrodków. Uznaje się, że prawdopodobnie pochodzi od nazwy belgijskiego miasta Spa, które do dziś słynie z wód termalnych o prozdrowotnych właściwościach, choć niektórzy twierdzą, że to skrót wywodzący się z łacińskiej maksymy „Sanus per aquam", co w dosłownym tłumaczeniu oznacza „Zdrowie przez wodę". To właśnie z wodą i jej leczniczymi właściwościami były głównie kojarzone tego typu obiekty. Obecnie ośrodki SPA zapewniają różnorodne atrakcje, jednak nadal do najczęściej wybieranych należą właśnie relaksujące wodne masaże w wannach. Jakie są ich rodzaje oraz jakie funkcje mogą spełniać?

Podstawowe modele wanien

Rozpoczynając przygodę z wannami SPA, warto wziąć pod uwagę nie tylko ich funkcje masażu, lecz również ilość miejsca czy gabaryty. Podstawowe modele wanien SPA pozwalają odprężyć się i korzystać z hydromasażu oraz gorącej wody. Charakteryzują się one prostym wykończeniem oraz brakiem dodatkowego oświetlenia, co niektórym może przypaść do gustu. Jednocześnie tego rodzaju wanny posiadają mniejsze obudowy w porównaniu z bardziej rozbudowanymi modelami. Dzięki temu można zaoszczędzić przede wszystkim miejsce w pomieszczeniach ośrodków wellness lub w prywatnych, domowych salonach odnowy.

Ekskluzywny rodzaj relaksu

Jeśli jednak chcemy stawiać na bardziej rozbudowane i eleganckie wanny SPA, to te ekskluzywne będą idealnym wyborem. Modele tego rodzaju urządzeń sprawdzą się przede wszystkim w wyszukanych przestrzeniach hotelowych oraz ośrodkach wellness, gdzie istotna jest nie tylko funkcjonalność, lecz również design wszelkiego rodzaju wyposażenia.

Ekskluzywne wanny posiadają luksusowe obudowy, skonstruowane z wysokiej jakości materiałów, a także ozdobne oświetlenie LED. Tego typu wanny można również umieścić w domowym pomieszczeniu rekreacyjnym bądź obszernym salonie kąpielowym. Wśród nich znajdują się modele z wbudowanym systemem do aromaterapii, co tylko potęguje przyjemne doznania w czasie zażywania relaksujących kąpieli. Co więcej, ekskluzywne rodzaje wanien, w porównaniu do modeli podstawowych, posiadają zazwyczaj nietypowy układ dysz, które pozwalają na bardziej zróżnicowany masaż. Jeśli jednak luksus i wygląd to dla nas nie wszystko, warto zwrócić się w stronę wanien z linii premium.

Wanny premium dla wymagających

Jeśli zależy nam na mocniejszym masażu wodnym, warto zdecydować się na wspomniane wcześniej wanny, które zapewnią doskonały relaks w przyjemnych warunkach. Niektóre modele posiadają w sumie ponad siedemdziesiąt dysz, co tylko intensyfikuje masaż. Co istotne, to właśnie modele z kategorii premium odznaczają się również najliczniejszą wśród wszystkich kombinacją układów dysz, dlatego są to propozycje idealne dla osób oczekujących różnorodnych doznań — nie tylko masażu, ale także drenażu limfatycznego, który pozwala na łatwiejsze odprowadzenie nadmiaru wody z tkanek podskórnych oraz znacząco ujędrnia skórę.

wanna spa Vulcano

Linia profesjonalna o szczególnym przeznaczeniu

Wśród wszystkich modeli wanien SPA można wyróżnić specjalną kategorię, która obejmuje modele zaprojektowane przede wszystkim z myślą o bogato wyposażonych pomieszczeniach basenowych, hotelowych SPA czy willach z obszernymi przestrzeniami rekreacyjnymi. To przede wszystkim okrągłe, jak i podłużne wanny wykończone:
- ozdobnymi posadzkami w postaci mozaiki z drobnych kafelek w różnych kolorach,
- elegancką, połyskującą stalą nierdzewną,
- drewnem tekowym, bądź jego imitacją.
Wszystkie wymienione rodzaje materiałów pasują do eleganckich, gustownych wnętrz oraz podkreślają ich luksusowy charakter. Są to wyjątkowe wanny również z powodu swoich gabarytów, ponieważ niektóre z nich są w stanie pomieścić nawet 11 osób.
 
Wszelkiego rodzaju wanny SPA są stworzone dla tych osób, które cenią sobie odpoczynek i wysoki komfort. Każdy, po zapoznaniu się ze wszystkimi dostępnymi kategoriami, znajdzie taką, która spełni wszystkie jego oczekiwania. Szeroki wybór wyposażenia, obudowy czy oświetlenia, jak i użytych materiałów pozwala na dostosowanie wanny nie tylko do wymagań użytkowników czy charakteru pomieszczenia, lecz również do dostępnego miejsca. Z tak profesjonalnym sprzętem zawsze uda się stworzyć przestrzeń, w której bez problemu odpocznie się i nabierze sił!