Lecznicze właściwości sauny

 

Każdy z nas z pewnością choć raz słyszał, że pobyt w saunie jest "dobry dla naszego zdrowia". Czy zastanawialiśmy się jednak, dlaczego tak się dzieje? Co takiego sprawia, że sauna fińska działa korzystnie zarówno na nasze ciało, jak i na układ nerwowy oraz poprawia nasze samopoczucie?

To wszystko za sprawą wysokiej temperatury. Pobudza ona nasz układ krwionośny, pojawiają się naprzemienne skurcze i rozkurcze naczyń, co ma działanie prozdrowotne! Naczynka stają się bardziej elastyczne, poprawia się ukrwienie poszczególnych narządów, a my dzięki temu czujemy się zdecydowanie lepiej. Czy regularne wizyty w saunie są zatem receptą na długowieczność? W końcu sauna fińska wpływa pozytywnie nie tylko na układ krwionośny, ale i, na przykład, układ oddechowy, na nerki oraz na wszelkie mięśnie znajdujące się w naszym ciele. Podnosi się filtracyjny poziom sprawności nerek, a mięśnie pozbywają się nagromadzonego w ciągu dnia napięcia. Mogą zatem pracować sprawniej - to dlatego producent saun fińskich często poleca zdrowotne kąpiele sportowcom, których mięśnie na co dzień zmagają się z mikrouszkodzeniami wywoływanymi intensywnym treningiem. O zaletach saun można by mówić naprawdę długo - to przecież także pozytywne oddziaływanie na układ nerwowy. Uspokajający wpływ sauny doceniają osoby, które nieustannie zmagają się ze stresem wywołanym na przykład zbyt dużą ilością obowiązków zawodowych. Z kolei dietetycy zauważają, że sauna fińska sucha może także przyspieszyć przemianę materii, dlatego polecają ją osobom, którym zależy na utrzymaniu zdrowej figury. Tak duża liczba pozytywnych aspektów, które niesie ze sobą korzystanie z sauny może sprawić, że będziemy zastanawiać się, dlaczego w takim razie sauna sucha fińska nie jest wyjątkowo popularna? Oczywiście przeszkodę najczęściej stanowią pieniądze - jest to dość droga inwestycja, dlatego nie każdy może sobie na nią pozwolić, jednak obecny rozwój technologii popchnął rynek do przodu. Pojawiają się coraz bardziej nowoczesne sauny i to w konkurencyjnych cenach - to już nie tylko tradycyjna sauna fińska producent której oferuje klientom jedynie gotowe kabiny, ale także możliwość realizacji indywidualnych projektów według pomysłu klienta. Każdy producent dba też, aby taka sauna wyposażona była jedynie w elementy najwyższej jakości - taki musi być koniecznie piec do sauny fińskiej, którego wysoka jakość ma znaczenie dla bezpieczeństwa w użytkowaniu.

Jeżeli jesteśmy zainteresowani zakupem sauny fińskiej, wybierzmy któryś z najnowszych modeli - wykonany zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Dużą popularnością cieszą się na przykład sauny z jodły kanadyjskiej, które łączą klasyczny wygląd z nowoczesnością. Wybór jest jednak o wiele szerszy - z pewnością każdy bez problemu trafi na saunę, która spełnia jego wymagania pod względem estetycznym.